2 Nisan 2015 Perşembe

Gölge e-Dergi Nisan 2015 Sayı 91

Gölge e-Dergi, kolektif hazırlanan isteyenlerin yazılarıyla çizimleriyle iştirak ettiği, internet üzerinden ücretsiz olarak okunabilen bir e-dergi. Yeni bir yılın başlangıcında 91. sayı ile bir kere daha huzurlarınızda… Harıl harıl süren bir aylık bir çalışmanın ardından masa üstünüzde… Evden, işten güçten kaynaklı sorunlar olsa da yine ma’kadro bir sayı daha huzurlarınızda!

Derginin bağlantısını (pdf okuyabilmek ve internet üzerinden okuyabilmek için) vermeden önce 91. sayının içeriğinden de bahsetmeli…

Bu sayının kapağı Bora Öcal’dan geldi.

Bu sayıda yer alan çizgi roman önokuması: “Deadpoll Edebiyat Kahramanlarını Öldürüyor”, Gölge’nin sayfaları arasında!

Bu sayıda yer alan çizgi romanlar; Varol Gökdamar’ın efsane macerası “Kagan”, 11. Bölümüyle devam ederken, Emin Mamedli’nin yazdığı Mehmet Kaan Sevinç’in çizdiği “Harry Kane”!

Bu sayının öyküleri ve illüstrasyonları; Cevher Veli Karakoç’tan “Yurtsuz ve Gizemli Cinayetler 3. Bölüm: Yay, Kılıç ve Tüy”; Kıvılcım Arduç’tan “Günahların Bekçisi-10, Ölümsüz Kötülük”, Abdullah Emin Bayraklılar’dan “Kızıl İbik”, Uğur Demirkaya’dan: “Otel-Oda 742”; Atilla Bilgen'den “Milli Piyango”, illüstrasyonu Mehmet Dal'dan.

Bu sayıda Korku Köşesi”nde yer alanlar; “Dehşetler Albümü”nde bu ayın konuğu “Congolos”; öykü Mehmet Berk Yaltırık’tan: “Kefenli Abdi”. İllüstrasyonları Mehmet Kaan Sevinç’ten.

Haber içerikleri, söyleşiler, röportajlar ve incelemeler de bu sayıda sizleri beklemekte;

Mehmet Kaan Sevinç’in kaleminden geçen ay Kadıköy’de düzenlenen çizer buluşması; “Bin Yılın Çizgi ve Sanat Etkinliği” Gölge’nin sayfaları arasında…

“Ankara Uluslararası Film Festivali 26. Kez İzleyici İle Buluşacak” ve “Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 18 Yaşında” başlıkları ile bizim de destekçilerinden olduğumuz festivallerin duyurusu bu sayıda! Ayrıca 26. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin içeriğiyle alakalı bilgiler de bu sayıda yer aldı… “Marmara Çizgi ve JBC Yayıncılık Arasındaki Tatlı Atışma” mevzusu da bu ayın haberleri arasında. Öznur “Vigor Filth” Baycan ile Salih Aşık, “Meşum Kaknem Haydar Bey” başlığı ile Altay Öktem’in yeni çıkan kitabı “O Adam Babamdı”nın incelemesini Gölge için kaleme aldılar.

Yine bir Gölge e-Dergi klasiği olmuş olan Hasan Nadir Derin de bu sayıda bir başka sinema yazısı ile aramızda. “!f Ankara ile Şubat’ı Mart’a Bağladık” başlığı ile etkinlikten gözlemlerini bizlerle paylaştı.

Bu sayının arka kapağını Mehmet Kaan Sevinç çizdi.


Dergi arşivimize ulaşmak için: http://issuu.com/golgedergi
Bize; golgedergimail@gmail.com adresinden ulaşabilir, yazılarınızı-illüstrasyonlarınızı bu adrese gönderebilirsiniz. Yazı-çizimlerin son gönderim tarihlerini, hazırlama yönergelerini ve duyuruları ise yukarıda belirttiğimiz facebook grubu üzerinden öğrenebilirsiniz.

İyi okumalar dilerim…
Gölge e-Dergi Editörü

Mehmet Berk Yaltırık

Hiç yorum yok: