Güncel Haberler                           Bayramınız Kutlu Olsun

                                                     Hep Birlikte Nice Bayramlara

                                                                Gölge e-DergiWOW hırsızlığı gerçek suç sayılmalı'


İngiltere Başbakanı David Cameron'ın fikri mülkiyet başdanışmanı, World of Warcraft (WOW) oyunundaki sanal hırsızların gerçek hayattaki cezalara çarptırılması gerektiğini savundu.


 WOW dünya genelinde 7.6 milyon kullanıcıya sahip.İngiltere Başbakanı David Cameron'ın fikri mülkiyet başdanışmanı ve East Sussex Milletvekili Mike Weatherley, World of Worcraft (WOW) gibi MMORPG (çok oyunculu online rol yapma oyunu) oyunlarında çalınan kılıç, büyücü pelerini ve zırh gibi eşyaları çalan oyuncuların, gerçek hayattaki hırsızlar gibi yargılanması gerektiğini belirtti. Weatherley parlamentoda yaptığı konuşmada gerçek hayatta para karşılığı satılan sanal eşyalara yönelik hırsızlık için ceza belirlenmesini istedi. Weatherley, İngiltere Adalet Bakanı Mike Penning'den konuyla ilgili yasa hazırlanmasını talep etti. Weatherley dünya çapında 7.6 milyon oyuncusu bulunan WOW'un bağımlılarından biri olarak biliniyor.  Weatherley, oyuncuların sanal eşyalar üzerinde çok fazla para harcayabildiğini ve bu duruma karşı gerçek hayattaki gibi korunmaları gerektiğini ifade etti. 'En ağır ceza verilmeli'Independent'a konuşan İngiliz Milletvekili, 'video oyun sanayisinin hacker'ların neden olduğu suçlar nedeniyle giderek daha fazla endişeye neden olduğunu ve mağdur olan kişilerin arttığını' söyledi.Adalet Bakanı Penning ise internette sahtecilik veya hırsızlık yapan kişilerin 'mümkün olan en ağır cezaya çarptırılabileceğini' ifade etti. Penning, yasa çıkarılması halinde cezaların mahkemeler tarafından belirleneceğini belirtti. Weatherley, kendisinin henüz online hırsızlığa kurban gitmediğini not düştü. 
Kaynak: Al JazeeraSüper kahraman Thor artık bir kadın

ABD'li çizgi roman yayıncısı Marvel, İskandinav mitolojisine dayanan karakteri Thor'u bir kadına dönüştürme karar aldı.


Marve, 'bu değişiklikle Thor'un çizgi roman kitaplarının daha fazla kadın ve küçük kız okuru çekeceğini umduğunu' açıkladı.
Yeni çizimlerde güçlü, kuvvetli ve sakallı bir erkek Thor karakterinin yerine sarışın, zırhlı ve pelerinli bir kadın karakteri olacak.
Thor, Marvel tarafından 1962 yılında yaratıldı.
Süper kahramanın hikayeleri bugüne kadar iki kez büyük bütçeli filmlerle beyazperdeye aktarılmıştı.
Kadın karakter, erkek Thor gibi büyük bir çekiç kullanmayacak.
Yeni Thor serisinin yazarı Jason Aaron karakteri şu şekilde tanımladı: "Bu, kadın Thor değil. Bu, Tor Hanım değil. Bu Thorita da değil. Bu bildiğimiz Thor."
Artık kadın olan Thor'un maceraların ilk serisi Ekim ayında yayımlanacak.
Çizimler Russell Dauterman tarafından yapılacak.

Seyfettin Efendi Artık İngilizce!
Ülkemiz çizgi roman piyasasına yeni bir soluk getiren Seyfettin Efendi yurtdışına açılıyor.
Seyfettin Efendi’nin “Yeditepe Canavarı” ismiyle bildiğimiz ilk albümünün ilk fasikülü “A Demon Inbetween The Seven Hills” ismiyle dijital olarak satılmaya başlandı. Üstelik geçtiğimiz günlerde Amazon tarafından satın alınan en büyük dijital çizgi roman sitesi ComiXology’de. 3 ayda bir 24 sayfa çıkacak seri Emre S. Taşkıran tarafından çeviriliyor. https://www.comixology.com/The-Exceptional-Adventures-Of-Seyfettin-Efendi-1/digital-comic/105476

Seyfettin efendi ve Olağanüstü Maceraları 2010 yılının eylül ayında forumlarda yayınlanarak başlamış, kısa süre sonra blog sayfası açılmıştır.

2011 yılından itibaren kısa maceraları Gölge e-dergi ve Roman Kahramanları dergiside yayınlanmıştır.

İlk uzun maceralı albümü (Olağanüstü Maceralar 01) "Yeditepe Canavarı" Eylül 2013 tarihinde, 22 kişilik yazar ve çizer kadrosuyla gerçekleştirilen Esrarengiz Hikayeler 01 ise Nisan 2014'de yayınlanmıştır.

Yurt içi ve yurt dışında çeşitli sergilere katılan Seyfettin Efendi çizimleri farklı çizerlerin yorumladığı "Seyfettin Efendi ve Esrardaşları" sergisi Aralık 2013 tarihinde Kargart'da sergilenmiştir.

Yeditepe Canavarı kitabı Korku Sitesi, Öteki Sinema, İyi Kötü Film ve Korku Filmi ekiplerince verilen 2013′nin Korku Ödüllerinde "En iyi çizgi roman", 2013 Türk Çizgi Roman Okurları Ödüllerinde en iyi yazar, en iyi çizer, en iyi kapak, en iyi grafik roman ve en favori karakter olmak üzere tam beş dalda ödül kazanmıştır.


Eğer Seyfettin Efendi'yi merak ettiyseniz İngilizcesi ücretli olan ilk bölümün Türkçesi ücretsiz. Sitesinden indirip okuyabilirsiniz.
http://seyfettinefendi.com/


Hiç yorum yok: